Pvs Yapımı Islat Hacimler

Pvs Yapımı Islat Hacimler

Pvs Yapımı Islat Hacimler 

 

Bir binada tuvalet, banyo, tuvalet gibi içerisinde su yer alan hacim, ıslak yani yaş hacimdir. Dünya ülkelerinde bu konularda bir takım standartlar kanunlar çerçevesinde belirlenmiş kurallardan meydana gelse de ülkemizde henüz yeni yeni oturtulmaya çalışılmaktadır. Suyun bina yapısını ve konforunu tehdit etmesi ne yazık ki engellenemese de yapılara su girmesi bir şekilde önlenebilir. Yapıların her alandan gelecek olan su ya da neme karşı korunma sağlanması için yapı kabuğu üzerinde yapılan her türlü işleme su yalıtımı adı verilir. PVC yapımı ıslak hacimler ise son yıllarda özellikle kalabalık olan pek çok kamu kurum ve kuruluşlarında hem su yalıtımı hem de hijyen açısından rağbet görmektedir.  

Özellikle son yıllarda esnek zemin kaplama çeşitlerine talep artarken, bunun sebebi olarak pek çok avantaj sağlıyor olması önde geliyor. PVC tarzı zemin kaplamanın çıkış noktasına baktığımızda çok ciddi bir gereksinim görüyoruz. Birinci dünya savaşından sonra yerle bir olmuş olan Avrupa, kısa zamanda toplanmak ve vatandaşlarının ev ihtiyacını gidermek için inşaat sektörüne son derece fazla yatırım gerçekleştirdi. Pvs yapımı ıslat hacimler inşaat sektörü içinde yapıların çok kısa zamanda kullanılabilir hale gelmesi adına, pratik, ağırlık yapmayan ve uygulanması kolay ürünler tercih edildi. Bu dönemde sektöre giriş yapan pvc yer döşemeleri, kolay ve hızlı uygulanabilir olmasının yanı sıra bakım ve temizliğinin de son derece kolay olması nedeni ile tercih edilir oldu. 

PVC yapımı ıslak hacimler için kullanılan ürünler yapısal şekilde iki çeşit olarak karşımıza çıkar. Bunlar homojen ve heterojen ürünlerdir. İlk üretilen yer döşeme malzemesi heterojen bir yapıya sahipti. Diğer yandan artan talep ve gelişen teknoloji ile homojen ürünler de karşımıza çıkmaya başladı. 

Birden çok katmandan meydana gelen pvc heterojen zemin kaplaması sırası ile üst aşınma tabakası, desen kağıdı, cam yünü elyafı ve köpük tabandan meydana gelmektedir. Diğer yandan homojen yer kaplaması ise, aşınmazlık kürü, plastikleştiriciler ve renk pigmentlerinin karıştırılmasından meydana gelmiştir. Hamur benzeri bir ürün olan Pvs yapımı ıslat hacimler içinde öne çıkarken, aşınmazlık kürü bir şekilde sonradan malzeme üzerine eklenebilir. 

TAKİP EDİN

Diğer Hizmetler

AHŞAP ÇATI MI YAPTIRACAKSINIZ? ÇATI TAMİRİ VE YAPIM HİZMETLERİ İÇİN BİZİ ARAYIN TEKLİF ALIN