İstanbul ses yalıtımı

Ses Yalıtımı

İstanbul Ses Yalıtımı 

 

Bütün yapıyı titreşime sokan ses, pek çok duvar ve kattan geçerek gelmektedir. Bu titreşim diğer yanda azaltılmış bir yoğunluğa sahip başka yeni ses dalgaları üretir. Bina dışındaki ya da başka bir odadan kaynaklanan sesin geçişi de ses iletimi olarak isimlendirilir. Ses ve akustik birbirlerinden çok farklı konulardır. İstanbul ses yalıtımı olarak binalarda iki şekilde ses yalıtımı gerçekleştiriyoruz: darbeli sesler ve hava için. Doğrudan havada ses üretilmesi halinde sesin geçtiği bölümlere ses yalıtım malzemesi olan bariyerli ses yalıtım süngeri, epdm ses bariyeri, süngerpan, yanmaz akustik sünger ve celenit ahşap akustik duvar levhaları uygulanarak istenen sonuca varmak adına çalışmalar gerçekleştirilir.  

İstanbul ses yalıtımı olarak darbe ses yalıtımı da yüzen zeminler için gerçekleştirdiğimiz teknik bir uygulamadır. Bu durumun haricinde ve genellikle evlerde katlar arasında ses geçmesini engellemek adına şap ya da parke altına kauçuk ve mantar esaslı levha döşenir. İstenilen orandaki ses kesim limitine ulaşmak için ses ölçümü yapılır. Bunun sonucunda da en uygun olan ses izolasyon malzemesi seçilir ve en iyi izolasyonu sağlamak için de kaliteli ürün ve doğru uygulama şekli ile işlem tamamlanır. İstanbul ses yalıtımı şirketimiz uygulamalarında en önemli unsur olarak uygun malzemeyi en gereken şekilde uygulamaktadır. 

 Malzemenin ham maddesi, yoğunluğu ve kalınlığı ses yutumu ve ses geçişlerini engelleme konusunda çok önemli etkenlerdir. Çoğu kez uygulamalarımızda  bariyerli ses yalıtım süngeleri, epdm ses bariyeri ve rebonded bondex süngerpan uygulanmaktadır. Bu malzemeler aynı zamanda havada meydana gelen ve gürültü olarak adlandırılan ses durumlarına karşı da son derece etkili bir performans sağlamaktadır.  İstanbul ses yalıtımı olarak yankı echo denen ses olaylarında ya da görsellik olarak ürünlerimizi dekoratif amaçlı olarak da kullanmak mümkündür. Celenit akustik levha, renkli akustik süngerler, heraklite ahşap panel, paravan, akustik seperatör ve akustik kumaş kaplı duvar kaplamaları akustik kaplama malzemeleri olduğu gibi pek çok evde dekoratif amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Bu malzemeler son derece olumlu etki gösterir ve iyi izole etmektedir. 

 

TAKİP EDİN

Diğer Hizmetler

AHŞAP ÇATI MI YAPTIRACAKSINIZ? ÇATI TAMİRİ VE YAPIM HİZMETLERİ İÇİN BİZİ ARAYIN TEKLİF ALIN