İstanbul shingle çatı

Shingle Çatı

İstanbul Shingle Çatı 

 

Son yıllarda karşımıza sıkça çıkmaya başlayan güzel görünümlü çatı dekorasyonudur. İstanbul shingle çatı firması olarak bizler de kullanımı yaygınlaşmakta olan bu ürün için size kısaca bilgi vererek çatı uygulaması aşamalarından bahsedeceğiz. Çatı modellerinde ve teras çatı modelleri içinde kendine yer bulan shingle çatı uygulaması, Türkçede karşılık olarak şıngıl çatı olarak görmektedir. Bu terim çatı kaplama ve eğimli çatıları kaplamak için kullanılmakta olan bir su izolasyon malzemesi adıdır. Son yıllarda en çok tercih edilen bu çatı kaplama malzemesidir desek yanlış olmaz. Esnek de bir yapıya sahip olduğu için uygulama sırasında da kolaylık sağlamaktadır. 

İstanbul shingle çatı olarak bu çatının nasıl yapıldığına kısaca göz gezdirelim: 

Çatının yapımında ilk olarak yapı malzemeleri hazırlanır ve bu malzemeler çatının üzerinde alt yapı hazırlığı oluşturarak OSB levha kaplaması gerçekleştirilir. 

*  Levhanın üstüne su yalıtımı olması amacı ile membran, şalomu ile eritilir ve kaplama yapılır. Bunun üzerine de shingle çatı örtüsü yerleştirilir. 

* Uygulama sırasında shingle için gerekli olan çiviler kullanılır.  

Shinglenin kaplanacağı çatıya önce ahşap ve metalden sağlam iskelet yapılır ve bunun kesinlikle bir insanı taşıyabilecek kapasite ve sağlamlıkta olması gerekir. Bu iskelet 4x4, 5x5 ya da 10x10 kalastan meydana gelebilir. 

* OSB üstüne veya shingle altı örtünün üstüne uç taraftan başlanır ve shingle döşenir.  

* Uç kısımlarda dışarıya gelecek kısımda boşluk bırakılacak şekilde döşenebilir. 

* Bütün shingle çatı malzemesi kendinden bir öncekinin üstüne bindirilerek yerleştirilir. 

* Malzeme, shingle çatı malzemesi ile çakılır veya ek yerinden pürmüz yardımı ile ısıtılarak döşenir.  

* Malzemenin yapraklarının iç bölümlerinin sabitlenmesi adına da bitüm mastik denilen yapı malzemesi ile bu uygulama sona erdirilir.  

* Aynı uygulama teras türü çatı modellerinde de İstanbul shingle çatı firmamızca uygulanır ve gayet güzel ve dekoratif sonuçlar meydana çıkmaktadır. 

Siz de İstanbul shingle çatı firmamızı tercih ederek son dönemlerin en modern ve güzel görüntüsüne sahip olan çatı görüntüsüne sahip bu su izolasyon sistemini yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. 

 

TAKİP EDİN

Diğer Hizmetler

AHŞAP ÇATI MI YAPTIRACAKSINIZ? ÇATI TAMİRİ VE YAPIM HİZMETLERİ İÇİN BİZİ ARAYIN TEKLİF ALIN