Ahşap çatı

Tadilat İnşaat

Tadilat İnşaat 

 

Tadilat inşaat dendiğinde akla hem bina yapım uygulaması hem de dekorasyon akla geliyor fakat burada en önemli husus her ikisini de yapacak olan kişilerin alanlarında profesyonel olmalarıdır. Özellikle de dekorasyon diye belirtilen tadilat uygulamaları son derece özenli ve titiz işçilik gerektirir. Bu sebeple tadilat inşaat işlemi yaptırmadan önce iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Dolayısı ile bu işlere girişirken, fiyat ve uzmanlık araştırması kesinlikle yaptırmalısınız. Ayrıca bir diğer husus işin iyi yapılmasının yanı sıra görsellik de son derece önemli bir husustur.  

Tadilat projesi ise imar mevzuatının gereken hallerinde yapıda değişiklik yapmak adına gereken ek bir projedir. Yapıda ya da bağımsız bölümde yapılmak istenen değişikliklerin tadilat projesi istemesi durumunda asıl projeye müdahale olmadan yalnızca değişiklik yapılacak olan alanda sınırlı kalarak proje çizilmesi işidir. 

Tadilat inşaat yaparken, proje nasıl yapılır?  

Basit tamir ve tadilat isteyen yapılarda kiremit aktarılması, çatı onarımı, sıhhi tesisat ve elektrik tamirleri, tavan ve döşeme kaplamaları, doğrama, oluk dere, badana, boya, iç ve dış sıva ve derz işlemlerine denir. Esaslı tadilat inşaat yapılarında ise taşıyıcı unsurları etkileyen ya da yapı inşaat alanını ya da emsale konu olan alanı veya taban alanını, bağımsız bölümlerin sayısını, ortak alan ya da bağımsız bölümlerin alanını, ruhsat eki projelerini ya da kullanım amacını değiştirmekte olan işlemlerdir ve esaslı tadil, resmi kurumdan alınacak bir ruhsata tabi tutulur. 

Esaslı tadilat inşaat yapılacak ve yapı ruhsatı işleri aşağıda belirtilen esaslar gereği yerine getirilmelidir. 

* Yeni inşaatlarda ilave ve esaslı tadilatlarda parsele ait olan imar durum belgesi 

* Yol kot tutanağı 

* Kanal kotu tutanağı ile birlikte uygulama imar planında esas onaylı olan jeoteknik ve jeolojik etüt raporu 

* Yapı sahiplerinin ya da vekillerinin başvuru dileklerine ek olarak tapu kayıt örneği ya da istisna durumlarda tapu kayıt örneği yerine geçecek belge ve aplikasyon örneği eklenerek ilgili olan idareye teslim edilir. 

Tüm bu işlemlerin tamamlanması ile işiniz en kısa sürede tamamlanır. 

TAKİP EDİN

Diğer Hizmetler

AHŞAP ÇATI MI YAPTIRACAKSINIZ? ÇATI TAMİRİ VE YAPIM HİZMETLERİ İÇİN BİZİ ARAYIN TEKLİF ALIN