Ahşap çatı

Ahşap Çatı

Bir binanın en önemli unsurlarından biriside çatı olmaktadır . İyi bir çatı olmazsa ve işin ehli ustalarla yapılmayan bir çatısı olan binada oturuyorsanız hemen bizi arayın . Hiçbir şey için geç değildir .  Çatı yapılırken kalitesiz malzemeler kullanılırsa eğer çatı akıtma yapabilir . Kış aylarında en üst katta oturan insanların evine yağmur  suları girebilme ihtimali çok yüksektir . Bir çatı kalitesiz malzemelerle yapıldıysa çok dayanabilen bir çatı olmayacaktır . Hemen aşınıp kırılıp , dökülecektir . Ben eve yeni taşındım fakat çatım akıyor evimin içine su giriyor ne yapmam gerekiyor diyorsanız hemen bizi arayın . Tabi ki biz Mantar çatı firması olarak sadece sıfırdan çatı yapmıyoruz . Çatılarınızın tamiratını da yapmaktayız . Her türlü çatı işlerinde hep bir adım  önce olan Mantar Çatı olarak ilk önceliğimiz sizlerin istekleri ve bu işten memnun kalmanızdır .


Çatıları yapan ustalarımız oldukça başarılı  , çalışkan ve bir o kadarda güler yüzlüdür .  Personellerimizin her biri eğitimli ve işinde usta olan  personellerle çalışmaktayız .  Çatı yaptırmak istiyorsanız veya çatım akıtıyor vs. gibi şikayetleriniz varsa tamirat yaptırmak istiyorsanız bizlerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır . 

Ahşap çatının yapımı ; çatının yapılacak olan bölgenin şekline göre ölçüler alınmaktadır .  Klasik bir dört köşe çatı diye kullandığımız çatının genelde yapılırken çatı yapımını anlatacak olursak . İlk önce çatının bir iskeletini oluşturmamız gerekecek . İskeleti oluşturmamız çatının üst yüzeyinin sağlam olmasını sağlayacağından dolayı bu adım çok önemlidir .  Sağdan ve soldan olmak üzere ölçü alınır ve bu ölçülere göre çatının yapılacak olan bölgenin merkezi bulunur ve  orta merkeze çatı ana mahyaları atılmaktadır .  Ana mahyaların atıldığı bölgeye direkler vurulmaktadır . Daha sonrasında ise kırma olarak bir köşe ucuna doğru bir mahya daha  atılmaktadır .  Ve daha sonra diğer köşelere atılır . Toplamda dört köy diye tabir edilen ortaya çıkar ve bu şekilde çatının iskeleti bitmiş bulunmaktadır . Daha sonrasın da ise çatının arkasına geçilerek ızgara döşenmektedir . Izgara döşeme işlemi bittikten sonra ahşap döşeme tahtası dediğimiz tahtalardan konulmaktadır . Ve ahşap çatı yapımı bu şekildedir . 

TAKİP EDİN

Diğer Hizmetler

AHŞAP ÇATI MI YAPTIRACAKSINIZ? ÇATI TAMİRİ VE YAPIM HİZMETLERİ İÇİN BİZİ ARAYIN TEKLİF ALIN