İstanbul sandviç panel

SandVinç Panel

İstanbul SandVinç Panel 

 

İstanbul sandviç panel, iki boyalı olan galvaniz ya da alüminyum trapez levha arasında yer alan (TaşyünüPUR, ve PIR) iç dolgu malzemesiyle ısı yalıtımı amacı ile üretilen bir kompozit malzemedir. Yapıların iç bölme, cephe ve çatı ya da soğuk hava odaları için kaplama malzemesi şeklinde kullanılan bu paneller kullanıldıkları tüm alanlarda son derece yüksek ısı, ses ve su izolasyonu sağlarken nem yoğunlaşmasını da önler. Ek olarak taşıma kapasitesiyle birlikte mimarların tercihlerinde de ön planda yer almaktadır. Taşıma kapasitesi, kalınlığı, panel iç dolgu malzemesi yoğunluğu ve metal yüzeylerinin formuna bağlı olarak değişmektedir. İstanbul sandviç panel fiyatları, yararları göz önünde bulundurulduğunda son derece ekonomik bir sistemdir.  

Panel malzemelerinden bahsetmek gerekirse; 

PUR / PIR (Poliüretan)  

XPS / EPS (Polistren 

Fenolik (PF) malzemeler Plastik Köpük 

Taş yünü de inorganik lifli malzeme şeklinde iki ayrı grup olarak adlandırılırlar. Aralarındaki fark da ya da sundukları performans da diyebiliriz herkesin aklına takılan unsurlardan biridir. Geniş kullanım alanı olan bu panellerin teknik özellikleri açısından yanlış anlaşılmalarla birlikte eksik bilgilendirme de söz konusudur. Yapının fiziğine uygun olarak mekanin dayanım, yangın performansı, yalıtım ve tüm üretim aşamaları dikkate alınır ve doğru panel tercihi ile son derece önemli rol oynar. Bu açıdan bakıldığında malzemelerden beklenen bütün başarımları en doğru şekilde belirleyerek karşılaştırmak ekstra önem kazandıracaktır. 

İstanbul sandviç panel teknik özelliklerinden bahsedebiliriz ancak size sunacağımız teknik bilgiler üreticiler için değil, fikir amacı ile genel karşılaştırma verileri olarak sunulacaktır. 

1. Mekanik Direnç 

2. Isı Yalıtımı  

3. Su Emme Kapasitesi  

4. Yoğunluk  

5. Sıcaklık Dayanımı  

6. Su Buharı Geçirgenliği  

7. Ses Yalıtımı  

8. Boyutsal Kararlılık  

9. Kimyasal Dayanım  

10. Yangın Performansı  

İstanbul sandviç panel fiyatlarına geldiğimizde de müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve uygulayacakları alan doğrultusuna göre tabi ki değişkenlik göstereceği için bizimle iletişime geçerek en kısa zamanda sizinle yeniden görüşmemiz sağlanabilir. Tüm soru ve aklınıza takılanlar profesyonel ekibimiz tarafından cevaplanır ve en doğru bilgi verilir. 

TAKİP EDİN

Diğer Hizmetler

AHŞAP ÇATI MI YAPTIRACAKSINIZ? ÇATI TAMİRİ VE YAPIM HİZMETLERİ İÇİN BİZİ ARAYIN TEKLİF ALIN