Havuz izolasyonu,

Havuz izolasyonu

Havuz İzolasyonu


Havuz izolasyonu yüzme havuzlarına ya da atık su toplama havuzlarında su kaçaklarını ve sızıntıları önlemesi amacı ile yapılır. Kimyasal atıkların bir arada toplandığı havuzlardan, yüzme havuzlarına ya da süs havuzlarına kadar geniş bir yelpazedeki havuz sistemlerine havuz izolasyonu yapılmalıdır. Eğer bu işlemin yapılmaması durumunda kimyasal atık havuzların yapısı tamamen bozulur ve kimyevi malzemeler toplanıp, yapı içine işleyerek bozulmasına neden olur. Dolayısı ile kesinlikle bu son derece önemli olan izolasyon işinin gerçekleştirilmesi zaruri bir iştir.

Yüzme havuzlarında su kaçakları zamanla derinleşebilir ve hatta yapının fiziksel anlamda parçalanmasına bile neden olabilir. Yüzme havuzunda bulunan suyun ağırlı, meydana gelen basınçla birlikte çatlakları büyütür ve başa çıkılamaz hale getirebilir.

Konu süs havuzları olduğunda havuz izolasyonu diğer havuzlar kadar önem arz etmese de, bu sızıntılar yine de tamirat gerektirmektedir. 

Havuz İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Havuzlar da türleri doğrultusunda kendilerine özgü sorunlar yaratır. Bu sorunları ortadan kaldırmak da bizim görevimizdir. Çözüm önerilerine göz gezdirmek gerekirse:

Kimyasal Havuz İzolasyonu: Bu tür havuzlarda kimyasal atık bulunur ve atıklar sızıntı ile her geçen gün yapının içine işler ve korozyon ile birlikte oksitlenmelere son derece hızlı bir şekilde neden olur. Bu durumu ortadan kaldırmak için öncelikle zemin hazırlığı yapılır ve alan temizlenir. Çatlak varsa kırılır ve basınçlı hava yoluyla tozları alınır. Daha sonra fırça ile özel sıvılar kullanılır ve bu sıvılar uygulanan izolasyonun adelansını arttırırken diğer kimyasal etkilerden de korur. Üzerine de süper elastik özelliği ile kristalize su yalıtımı harçlar uygulanır.

Yüzme havuz izolasyonu: Bu işlem hazırlık ile başlar. Öncelikle gerekli alanlar tamir edilir, iç köşeler pahlanır ve ovalleşmesi saplanır. Gerekli durumlarda ise sızdırmazlık bandı ile takviye yapılır. Yüzme havuzlarının imal maddesi perde betondur ve tayrot boşlukları bulunur. Bu oluşan boşluklar matkap ile boşaltılır ve gerekli yalıtım işlemi gerçekleştirilir. Yüzme havuzlarında harç olarak kristalize su yalıtımları kullanılır. Çift bileşenli ya da tek bileşenli şekilde kullanılabilir olan bu harç fırça yardımı ile uygulanır.


Yüzme havuz izolasyonu

Havuz izolasyonu

İstanbul Yüzme havuz izolasyonu

Yüzme havuz izolasyon Fiyatları

Yüzme havuz izolasyonu Yapan Firmalar

Havuz izolasyonu Yapan

Havuz İzolasyon Ustası


TAKİP EDİN

Diğer Hizmetler

AHŞAP ÇATI MI YAPTIRACAKSINIZ? ÇATI TAMİRİ VE YAPIM HİZMETLERİ İÇİN BİZİ ARAYIN TEKLİF ALIN