Çatı Yapımı

Çatı Yapımı

Genel olarak tanımlamak gerekirse mevcut yapının revize edilmesi ya da eskinin yıkılarak yeniden yapılması durumudur. Çatının yapılması için bina şekline göre en uygun proje belirlenir ve bu projeye uygun çatı sistemi ile binanın sıcak, yağmur, kar, soğuk gibi pek çok doğa olayından korunmasına fayda sağlar. Çatı yapımı proje çerçevesinde öncelikle karkas kısmı ile başlar. Çelik ya da ahşap profilden tercih edilebilen sistem içinde ülkemizde en çok tercih edileni ahşap çatı uygulamalarıdır. Ancak açık aralıklı çatı uygulamalarında çelik türü kullanılmaktadır. 

Çatı yapımı revizyonu, var olan çatılarda kiremit kaplaması olan çatılardır. Bu yapılarda çatı kiremitleri tek tek açılır ve temizlenir, meydana gelen çatıda ahşap kırığı oluşmuş olması durumunda kırıklar değiştirilerek, yenilenir. Kiremitlerin altına su izolasyonu uygulayarak, kiremitler yeniden yerlerine dizilir. Çatıda yer alan bina havalandırma, asansör ve baca kenarlarının izolasyonlarının yapılması ile başka bir amaç da çatı uç kısımlarında yer alan yağmur ve kar sularının birikmesini engelleyerek taşımasını gerçekleştiren yağmur oluklarının kaplanması ve bakımlarının yapılmasıdır. Çatılarda gizli yağmur olukları ve kumlu izolasyonlar yaygın şekilde kullanılan yöntemlerden biri olmakta. 

Çatı yapımı içinde sıfır çatı, aktarma ve onarım, yağmur dereleri, çatı pencere sistemleri, kiremit çatı, su izolasyonu,çatı ve teras izolasyonları, shingle çatı, ısı izolasyonu, membran çatı, eternit çatı ile birlikte gerekli tüm çatı işlerinde deneyimli ve konusunda uzman kadromuz ile kısa zamanda başarı ile gerçekleştirmekteyiz.
Binaların şemsiyesi olarak tanımlayabileceğimiz çatı yapımı için öncelikle maliyet hesabı çıkarılır. Çatının geldiği durum ve gerekli malzemeler en uygun fiyatla en kaliteli hizmetle sunulması için ön çalışma yapılır. Burada en öncelikli durum, çok da maliyet çıkarmaksızın en uygun maliyetle çatı nasıl kurtulur? Sadece deforme olan kısımlar yenilenerek tamir edilebilir mi? Genel bir tamir ile istenen noktaya gelir mi? Ya da başka hiçbir yapılacak bir şey yoksa ikinci plan çatı kurtarma işi nasıl yapılır? En iyi teklifleri bizden alabilir, bütçenize uygun bir yandan da kaliteli hizmeti almak için en doğru adrestesiniz.

TAKİP EDİN

Diğer Hizmetler

AHŞAP ÇATI MI YAPTIRACAKSINIZ? ÇATI TAMİRİ VE YAPIM HİZMETLERİ İÇİN BİZİ ARAYIN TEKLİF ALIN